Event Info  ~  Premium  ~  Event EntriesRunning Order

Running Order

Maine Spaniel Field Trial Club Cocker Field Trial

AKC

Saturday October 2, 2021 (AM)(Event# : 2021367702)
AND
Sunday October 3, 2021 (AM)(Event# : 2021367703)


Open All-Age-AM Saturday October 2, 2021 (22)
RUNNING ORDER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER
1 Brandy Triple Ridges Brandy Alexander Roy Hart Ralph Botti(P)
2 Raggy Rosebriar Riga Ted McCue Edward McCue(P)
3 Toula FC Fallen Wings Toula JH Dawn Smith Ralph Botti(P)
4 Rooster FC Hawthorne Comanche John Regnery Andrew Flores(P)
5 Emily Katahdin's East Branch Emily Terry Oliver Terry Oliver(A)
6 Posie Craiwarn Dory Sonny Kilfoyle Sonny Kilfoyle(P)
7 Dash Oahe Dash Mark Freemyer Ralph Botti(P)
8 Brunie FC Moreven Brunie Ted McCue Ted McCue(P)
9 Robbie Triple Ridges Master Robinson Faye Littlewood/Barry Littlewood Ralph Botti(P)
10 Skerry FC Hawthorne Cherokee John Regnery Andrew Flores(P)
11 Bella Torne Brook's Iron Maiden Jack Glinsky Jack Glinsky(A)
12 Daisy FC Hawthorne Lakota Peter Rizzo Peter Rizzo(A)
13 Sandy Fallen Wings Cassandra of Triple Ridges Faye Littlewood/Barry Littlewood Ralph Botti(P)
14 Edi Breckmarsh Lora Danielle Kilfoyle Sonny Kilfoyle(P)
15 Ripples Fallen Wing’s Calm Waters Rumi Schroeder/Michael Schroeder Ralph Botti(P)
16 Winnie FC Rosebriars Little Rumble Ted and Linda McCue Ted McCue(P)
17 Rye FC AFC Katahdin's Catch'er in the Rye Terry Oliver Terry Oliver(A)
18 Scarlet FC Hawthorne Apache Spencer Friedman Andrew Flores(P)
19 Badger Pleasant Valley's Badger Harold Wilmerding Ralph Botti(P)
20 Cruz AFC Stonewalker to Margaritaville Peter Rizzo Peter Rizzo(A)
21 Joy FC Triple Ridges Little Minnie Joy Tammy & Chip Pfeiffer Ralph Botti(P)
22 Prune Ynysycoed Dancer Lindsey Whinghter Sonny Kilfoyle(P)




Amateur All-Age-AM Saturday October 2, 2021 (10)
RUNNING ORDER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER
1 Biggs FC AFC Trendsetters Mr Biggs MH Sheryl Mayo James Mayo
2 Emily Katahdin's East Branch Emily Terry Oliver Terry Oliver(A)
3 Pete FC Winridge's Thunder Storm Harold Wilmerding Harold Wilmerding(A)
4 Jules Woodbine Katahdin's Gold Robert Macdonald/Elsie Macdonald Robert Macdonald(A)
5 Lilly Sebec River Lillypad Martin Oconnor/Linda Oconnor Martin Oconnor
6 Hector Katahdin's Trainspotter of Saltaire Terry Oliver Terry Oliver(A)
7 Patch Trendsetters Mr Patch James Mayo James Mayo(A)
8 Max FC Clarburgh Ben Patrick Keliher Patrick Keliher(A)
9 Bree FC Thorn Apple Breeze Chris Gudroe Chris Gudroe(A)
10 Rye FC AFC Katahdin's Catch'er in the Rye Terry Oliver Terry Oliver(A)




Open All-Age-AM Sunday October 3, 2021 (26)
RUNNING ORDER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER
1 Edi Breckmarsh Lora Danielle Kilfoyle Sonny Kilfoyle(P)
2 Pete FC Winridge's Thunder Storm Harold Wilmerding Harold Wilmerding(A)
3 Daisy FC Hawthorne Lakota Peter Rizzo Peter Rizzo(A)
4 Ripples Fallen Wing’s Calm Waters Rumi Schroeder/Michael Schroeder Ralph Botti(P)
5 Brunie FC Moreven Brunie Ted McCue Ted McCue(P)
6 Dash Oahe Dash Mark Freemyer Ralph Botti(P)
7 Skerry FC Hawthorne Cherokee John Regnery Andrew Flores(P)
8 Jed Triple Ridges Hillbilly in the Puckerbrush Vern Knapp Vern Knapp(A)
9 Winnie FC Rosebriars Little Rumble Ted and Linda McCue Ted McCue(P)
10 Robbie Triple Ridges Master Robinson Faye Littlewood/Barry Littlewood Ralph Botti(P)
11 Prune Ynysycoed Dancer Lindsey Whinghter Sonny Kilfoyle(P)
12 Joy FC Triple Ridges Little Minnie Joy Tammy & Chip Pfeiffer Ralph Botti(P)
13 Scarlet FC Hawthorne Apache Spencer Friedman Andrew Flores(P)
14 Hector Katahdin's Trainspotter of Saltaire Terry Oliver Terry Oliver(A)
15 Posie Craiwarn Dory Sonny Kilfoyle Sonny Kilfoyle(P)
16 Brandy Triple Ridges Brandy Alexander Roy Hart Ralph Botti(P)
17 Cruz AFC Stonewalker to Margaritaville Peter Rizzo Peter Rizzo(A)
18 Badger Pleasant Valley's Badger Harold Wilmerding Ralph Botti(P)
19 Bree FC Thorn Apple Breeze Chris Gudroe Chris Gudroe(A)
20 Rye FC AFC Katahdin's Catch'er in the Rye Terry Oliver Terry Oliver(A)
21 Max FC Clarburgh Ben Patrick Keliher Patrick Keliher(A)
22 Sandy Fallen Wings Cassandra of Triple Ridges Faye Littlewood/Barry Littlewood Ralph Botti(P)
23 Rooster FC Hawthorne Comanche John Regnery Andrew Flores(P)
24 Toula FC Fallen Wings Toula JH Dawn Smith Ralph Botti(P)
25 Raggy Rosebriar Riga Ted McCue Ted McCue(P)
26 Bella Torne Brook's Iron Maiden Jack Glinsky Jack Glinsky(A)




Puppy-AM Sunday October 3, 2021 (1)
RUNNING ORDER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER
1 Rosie Triple Ridge’s Roseate Tern Dawn Smith Ralph Botti(P)




Water Test-AM Sunday October 3, 2021 (14)
RUNNING ORDER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER
1 Rosie Triple Ridge’s Roseate Tern Dawn Smith Ralph Botti(P)
2 Max FC Clarburgh Ben Patrick Keliher Patrick Keliher(A)
3 Sandy Fallen Wings Cassandra of Triple Ridges Faye Littlewood/Barry Littlewood Ralph Botti(P)
4 Raggy Rosebriar Riga Ted McCue Ted McCue(P)
5 Riot Dbltaps-Eshod Life of The Party RN CGCA VHMA TPKI Kim Trafton Kim Trafton()
6 Brandy Triple Ridges Brandy Alexander Roy Hart Ralph Botti(P)
7 Patch Trendsetters Mr Patch James Mayo James Mayo(A)
8 Hawkeye Fallen Wings Hawkeye Dunn Mary Lou Dunn Ted McCue(P)
9 Jed Triple Ridges Hillbilly in the Puckerbrush Vern Knapp Vern Knapp(A)
10 Toula FC Fallen Wings Toula JH Dawn Smith Ralph Botti(P)
11 Pete FC Winridge's Thunder Storm Harold Wilmerding Harold Wilmerding(A)
12 Bella Torne Brook's Iron Maiden Jack Glinsky Jack Glinsky(A)
13 Badger Pleasant Valley's Badger Harold Wilmerding Ralph Botti(P)
14 Daisy FC Hawthorne Lakota Peter Rizzo Peter Rizzo(A)








2019 HuntSecretary.com | Website Design by: Cross Creek Web Design | Privacy Policy