Event Info  ~  Premium  ~  Event EntriesRunning Order

Running Order

ESSC of Eastern Nebraska Fall Field Trial

AKC

Saturday October 17, 2020 (AM)(Event# : 2020367006)


Open All-Age-AM Saturday October 17, 2020 (28)
RUNNING ORDER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER
1 Dunkin FC Goshens Down to the River Todd Stelzer Todd Stelzer(P)
2 Amy Garrisoncullin Amy Jack Waggoner Jack Waggoner()
3 Dyna Goshen's Banjo Ann Stelzer Todd Stelzer(P)
4 Sprig Strong's River Ranch Sprig David Flint David Flint
5 Quinn AFC Sunrise Quinault Of Farview Kathy Sleavin Kathy Sleavin(A)
6 Heidi Strong's River Ranch Heidi David Jones David Flint
7 Tess AFC Sunrise Tesoro MH Cristy Joy Cristy Joy/Collin Pickrel
8 Pippa AFC Wind River Pippa Tom Nabity Tom Nabity(A)
9 Bella Lady Bella of Norton Ryan Kistner Todd Stelzer(P)
10 Sister Birdflush's Sportin' a Habit SH Donna Young/Alan Young Alan Young/Dan Murray(A)
11 Maverick Whisky Rivers Maverick Todd Stelzer Todd Stelzer(P)
12 Wyatt Harvest Moon's Gunslinger Mike McGinty Mike McGinty(A)
13 Riley Goodlife Riley of Farview Skip Smith Skip Smith(A)
14 Hondo FC Strongs Deep Water MH David Flint David Flint
15 Bella Damrie Scots Bluebell JH Cristy Joy Collin Pickrel(P)/Cristy Joy
16 Fly AFC PrairieRose's Super Fly MH Amelia Baxter Amelia Baxter(A)
17 Shyne PrairieRose's Ryse & Shyne Rick Paquin Rick Paquin(A)
18 Duke Jax Marley Duke Jack Waggoner Jack Waggoner()
19 Guinness Whisky Rivers Shot N Guinness Sharon Pilgrim Todd Stelzer(P)
20 Preacher AFC Birdflush's Outlaw Josey Wales JH Donna Young/Alan Young Alan Young(A)/Donna Young
21 Lucy Whiskey River Lucky Lucy of Norton Courtney Kistner Todd Stelzer(P)
22 Gus AFC Upland Meadows Alpine Angus SH Joe Eischen Joe Eischen(A)
23 Sykes Sunrise Sykes of Farview Kathy Sleavin/Skip Smith Skip Smith(A)
24 Stella AFC Cattails Stella Artois MH Amelia Baxter Amelia Baxter(A)
25 Joe GoodLife Joe Cristy Joy Collin Pickrel/Cristy Joy
26 Derby Wise River's Ranchhand Douglas Reynolds/Gail Reynolds David Flint
27 Winston Whisky River Winston Dudley Doo Rite Lynn Christen Todd Stelzer
28 Ted AFC Willowsaul Batman of Countryways Tom Nabity/Jeanne Nabity Tom Nabity(A)




Amateur All-Age-AM Saturday October 17, 2020 (33)
RUNNING ORDER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER
1 Zach FC Salmy’s Zachary From Windy Ridge Jack Waggoner Jack Waggoner()
2 Coal Sunrise Coal of Farview Skip Smith/Kathy Sleavin Skip Smith(A)
3 Tori Paragons Tori Borealis Rick Shively/Carol Shively Rick Shively(A)
4 Pat Sunrise RPA of FlatWater MH Cristy Joy/Mike Ayars Cristy Joy
5 Doc Harvest Moon's I'm Your Huckleberry Holly Boggess/Bradley Boggess Brad Boggess(A)
6 Sassy Grandview's Sassy Hunter SH Jim DeFreece Jim DeFreece(A)
7 Cora Cutaways Hard to Coral Diane Schindler Brad Schindler(A)
8 Zeke Zachs Hidengozeke Gary McDonald Gary McDonald(A)
9 Jake Strongs River Ranch Little Jake Stephen Seltzer/Judith Seltzer Stephen Seltzer(A)
10 Pan Sweet Serenitys Widespread Panic SH Abby Kozal Shane Kozal/Abby Kozal
11 Zip UK Breeze of Tweed Zip Ms Kathleen Palmer Ralph V Palmer(A)
12 Abe Strongs River Ranch Abe Tim Goulart Tim Goulart
13 Briar Pine Shadows BY Briar Lee Grauf Lee Grauf(A)/Ryan Grauf
14 Gus FC Cadiz Country's Courtman Will Pick Will Pick(A)
15 Bandit Desperado Jesse James Rick Shively/Carol Shively Rick Shively(A)
16 Zach FC AFC Sunrise Zach of Farview Frederick Smith Skip Smith(A)
17 Justice Narvin's Verdict Holly Boggess Bradley Boggess(A)
18 Chief FC FlatWater Chief of Hearthrock MH Cristy Joy Cristy Joy
19 Oaklee Doorcreek's Khaleesi Greg & Deb Livingston Greg Livingston
20 Buster Eddie the Eagle Steven Hoostal Steven Hoostal(A)
21 Rags Prairierose's King Ragnar Kevin Martineau Kevin Martineau(A)
22 BB Sunrise BB Tony Sworsky Tony Sworsky(A)
23 Cody AFC Pheasant Feathers Patriot Steve Tozier Steve Tozier(A)
24 Kai Grandpa Pop's Kipu Kai Joe Eischen Joe Eischen(A)
25 Dexter Darktimber Born in Blood Jason Craig/Amelia Baxter Amelia Baxter(A)
26 Mike Sunrise Michael of Farview Skip Smith/Kathy Sleavin Kathy Sleavin
27 Jones Dr. Henry Jones, Jr. Beast Rick Shively/Carol Shively Rick Shively(A)
28 Zan AFC Sunrise Zan MH Cristy Joy Cristy Joy
29 Marley FC CFC Tonacrick Marley Jack Waggoner Jack Waggoner()
30 Sioux Whispering Pines Autumn Skyy Charles Petrmichl Chuck Petrmichl(A)
31 Crumb Pine Shadows BP Crumb Ryan Grauf Ryan Grauf
32 Rocket AFC Blackbrier's Guardian of the Galaxy JH Josh Davis Jeanne Nabity
33 Toot Whisky Rivers Tulip Ann Stelzer Ryan Kistner(A)




Puppy-AM Saturday October 17, 2020 (8)
RUNNING ORDER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER
1 Levi Cadiz Country's it's in his Genes Will Pick Will Pick(A)
2 Rock Rulo's The Rock Mike McGinty Mike McGinty(A)
3 Cash Albert Lee`s Petty Cash Randy Lambert Randy Lambert(A)
4 Bono Prairierose's Bold North Kevin Martineau Kevin Martineau(A)
5 Dexter Darktimber Born in Blood Jason Craig/Amelia Baxter Amelia Baxter(A)
6 Duke The Swift Duke of the Highland Tim Goulart Tim Goulart
7 Bree Windrifts Breeann of Tuttle Ray Hankins/Jill Hankins Ray Hankins(A)
8 Briar Pine Shadows BY Briar Lee Grauf Lee Grauf(A)/Ryan Grauf








2019 HuntSecretary.com | Website Design by: Cross Creek Web Design | Privacy Policy