Event Info  ~  Premium  ~  Event EntriesRunning Order

Running Order

Rocky Mountain Springer Spaniel Association Fall Field Trial 2020

AKC

Thursday October 1, 2020 (AM)(Event# : 2020166702)
AND
Friday October 2, 2020 (AM)(Event# : 2020166702)


Open All-Age-AM Thursday October 1, 2020 (29)
RUNNING ORDER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER
1 Tiller FC AFC Raintree High Seas SH Gunther and Barbara Boettcher Gunther Boettcher
2 Pete Bravehearts Threepeat the Streak Mike Leonetti Mike Leonetti()
3 TJ Rockey's TJ Kirk Cammack Gary Riddle(P)
4 Rip Esgob Enchantment Mhari Peschel Lynn Miller
5 Ugg FC CNFC Nels' Tip of the Sword James Nelson Gary Riddle(P)
6 Elmo Paragon's St Elmo's Fire of Big Sky Mhari Peschel Lynn Miller
7 Izzy Uk Breeze of Tweed Izzy Jeff Adams Jeff Adams(A)
8 Mimi AFC Paragon's Maeve Macaoidh of Wise River Mhari Peschel Mhari Peschel(A)
9 Gracie High Prairie’s Gracie Gary Shrigley Timothy Degroff
10 Taz Stonewall Farm’s Streakin Devil SH Mike Leonetti Mike Leonetti()
11 Frieda FC Nel's Arizona Beauty James A Nelson Gary Riddle(P)
12 Bucky Paragon's One Lucky Buckaroo of Hellfire Mhari Peschel Lynn Miller
13 Bo FC Tuckers Little Bo Rory Hall Gary Riddle(P)
14 Aoife FC Paragon's Aoife Na'Tuile Mhari Peschel Lynn Miller
15 Dusty Blys Dusty Road AR Ginn Tom Ness
16 T Bone Sunrise Well Done T Bone Kevin Noon Kevin Noon(A)
17 Bentley Lighthouse Classy Chassis Gunther and Barbara Boettcher Gunther Boettcher(A)
18 Moose AFC Paragon's Ogha A Ghrian Mhari Peschel Mhari Peschel(A)
19 Louie Rockey's Royal Louie Larry Zieman Larry Zieman(A)
20 Liz Tridons Chasemore White Diamonds Don Bramwell/Trisha Bramwell Lynn Miller
21 Brix Rockey's Firecracker Norm Gretory Gary Riddle(P)
22 Duke Paragon's Sir Marmaduke Macaoidh Mhari Peschel Lynn Miller
23 Keeper JoJo's Easy Keeper Bill Brockett Gary Riddle(P)
24 Kraken Pheasant Feathers Release the Kraken Kevin Noon Kevin Noon(A)
25 Eva Eva of Oahe Thomas Aufiero Tom Ness(P)/Tom Aufiero
26 Hercules Hercules of Ivanhoe Lynn Miller Lynn Miller(P)
27 Feathers Rockey's Feathers Kirk Cammack Gary Riddle(P)
28 Bree Rocky Crosswinds Brianne MH Bill Benkula Bill Benkula(A)
29 Quinn AFC Sunrise Quinault Of Farview Skip Smith Kathy Sleavin




Puppy-AM Thursday October 1, 2020 (8)
RUNNING ORDER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER
1 Swagger Lionhearted Lynn Miller Lynn Miller(P)
2 Baker Rock Creek Panadero De Blanco Ray Donatucci Ray Donatucci/Lynn Miller
3 Finn Tridons Infinity Patricia Bramwell Lynn Miller
4 Bree Windrifts Breeann of Tuttle Ray Hankins/Jill Hankins Ray Hankins(A)
5 Brix Rockey's Firecracker Norm Gretory Gary Riddle(P)
6 Cardhu Hellfire's Spirit of Cardhu Leslie Holland Lynn Miller(P)
7 Feathers Rockey's Feathers Kirk Cammack Gary Riddle(P)
8 Dottie Paragon's Dottie Doolittle Mhari Peschel/Gary Peschel Lynn Miller(P)




Amateur All-Age-AM Friday October 2, 2020 (27)
RUNNING ORDER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER
1 Bree Rocky Crosswinds Brianne MH Bill Benkula Bill Benkula(A)
2 Abby Paragon's Presto Abra-ca-dabra Mhari Peschel Gary Peschel
3 Cody AFC Pheasant Feathers Patriot Steve Tozier Steve Tozier(A)
4 Annie Bravehearts Get Your Gun Mike Leonetti Mike Leonetti()
5 Jones Dr. Henry Jones, Jr. Beast Rick Shively/Carol Shively Rick Shively(A)
6 Ruby Tridons Ruby Tuesday Patricia Bramwell/Don Bramwell Pat Bramwell
7 Piper Kisiwa's First Flight North MH Stephen Seltzer Stephen Seltzer(A)
8 Blanco FC AFC Paragon's Cairnbrae Fionan Bhan Mhari Peschel/Gary Peschel Gary Peschel
9 Seeker Wing Shots Seeker Mark Matthiesen/Bob Childs Mark Matthiesen()
10 Rubi High Prairie's Spanish Gem Matt Ortiz Matt Ortiz(A)
11 Mugsey Ice Cold Mugs Ray Jack Ray Jack()
12 Harry SHR High Prairie Harry MH Alice Henriques/Brian Hanson Alice Henriques/Brian Hanson
13 Tori Paragons Tori Borealis Rick Shively/Carol Shively Rick Shively(A)
14 Rowan FC Paragon Addiwhan's Ode to O'Ruadhain Mhari Peschel Mhari Peschel(A)
15 Dakota Absolute's Lakota Sun Dancer Dr. Anne Shearer-Shineman Kirby Shineman(A)/Anne Shearer-Shineman
16 Boomer SHR Hellfires Dynamis MH Ralph Sweet/Laurie Sweet Ralph Sweet(A)/Laurie Sweet
17 Jake Strongs River Ranch Little Jake Stephen Seltzer/Judith Seltzer Stephen Seltzer(A)
18 Gracie High Prairie’s Gracie Gary Shrigley Adis Zilic(A)
19 Bentley Lighthouse Classy Chassis Gunther and Barbara Boettcher Gunther Boettcher(A)
20 Pete Bravehearts Threepeat the Streak Mike Leonetti Mike Leonetti()
21 Avery Wingshots Avery Mark Matthiesen Mark Matthiesen()
22 Colt Tridon's Second Amendment Mhari Peschel/Gary Peschel Gary Peschel
23 Bandit Desperado Jesse James Rick Shively/Carol Shively Rick Shively(A)
24 T Bone Sunrise Well Done T Bone Kevin Noon Kevin Noon(A)
25 Chester FC AFC Paragon's Araidh Crideachan Kirby Shineman Kirby Shineman(A)
26 Buster Eddie the Eagle Steven Hoostal Steven Hoostal(A)
27 Chloe Paragons Chloe of Crestline Tom or Tina Campbell Tom or Tina Campbell








2019 HuntSecretary.com | Website Design by: Cross Creek Web Design | Privacy Policy