Event Info  ~  Premium  ~  Event EntriesRunning Order

Event Results

Northwest English Springer Spaniel Club Fall 2021-ESS

Saturday October 2, 2021 (AM)(Event# : 2021368305)
AND
Sunday October 3, 2021 (AM)(Event# : 2021368305)


Open All-Age-AM Saturday October 2, 2021
Entered (19)
Started (19)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
7 Jack AFC Out On Bail Robert Bullard/Shelley Bullard Bob Bullard(A) 1st
14 Jackson Fleetwood's Jack Daniel Gary Hanvey Gary Hanvey(A) 2nd
19 Junior Sir Buckingham Junior Bob Brewer Bob Brewer(A) 3rd
2 Cruz Big Meadow Cruzer Thomas Nichols Thomas Nichols(A) 4th
1 Kate FC AFC Pacific Upland Kate Robert Willis Robert Willis(A)
3 Riggs River Rock Lethal Weapon Les Hegney Les Hegney(A)
4 Jax AFC Gunflint's Jax of Windy Ridge John Stuart/Jayme Stuart John Stuart()
5 Flick JC's Chinook Tail Flick SH Jack Williams/Cindy Williams Jack Williams(A)
6 Cash BK's Boy Named Sue Brian Keller Brian Keller(A)
8 Sadie Shamrocks Princess Gary Davis Gary Davis(A)
9 Sam EFTCH Dawsonlee Karlos Jeffrey Miller Jeffrey Miller(A)
10 Storm Big Meadow Bear Paw Thomas Nichols/Daryl Roth Thomas Nichols(A)
11 Blue Jaegercourt's Faithful Brewser Jeffrey Miller Jeffrey Miller(A)
12 Ali Ali of Rocking Horse Acres Dave Skoubo Dave Skoubo(A)
13 Kai AFC River Rock Mai Kai Dancer Les Hegney Les Hegney(A)
15 Sadie Sage Brush Sadie II MHA Jon Beernink Jon Beernink(A)
16 Wilson AFC Lake Holms T-K Express MH Bob Davis Bob Davis(A)
17 Stella JC's Stellar Wind SH Jack Williams/Cindy Williams Cindy Williams(A)
18 Deeks Hearthrock Decoy Janet Christensen Janet Christensen()




Puppy-AM Saturday October 2, 2021
Entered (3)
Started (3)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
3 Lance Absolute's Sir Lancelot Bob Davis Bob Davis(A) 1st
1 Fly Greenbriar Flyboy Janet Christensen Janet Christensen() 2nd
2 Bravo Bravissimo Robert Bullard/Shelley Bullard Robert Bullard(A) 3rd




Amateur All-Age-AM Sunday October 3, 2021
Entered (23)
Started (23)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
3 Blue Jaegercourt's Faithful Brewser Jeffrey Miller Jeffrey Miller(A) 1st
15 Zeke Duck Shack Zeke Rick Halvorson Rick Halvorson(A) 2nd
4 Tack FC MtMyst Come About Paula Mazurek Paula Mazurek(A) 3rd
7 Baron Big Meadow Black Baron Thomas Nichols Thomas Nichols(A) 4th
1 Sadie Sage Brush Sadie II MHA Jon Beernink Jon Beernink(A)
2 Taylor Sunrise Taylor Delores Wilson George Wilson(A)
5 Sam EFTCH Dawsonlee Karlos Jeffrey Miller Jeffrey Miller(A)
6 Maddie Miss Madison of Sagemoor Dave Skoubo Dave Skoubo(A)
8 Jax AFC Gunflint's Jax of Windy Ridge John Stuart/Jayme Stuart John Stuart()
9 Riggs River Rock Lethal Weapon Les Hegney Les Hegney(A)
10 Flick JC's Chinook Tail Flick SH Jack Williams/Cindy Williams Jack Williams(A)
11 Wilson AFC Lake Holms T-K Express MH Bob Davis Bob Davis(A)
12 Tinker Longbrier Tinker Bell William Wilson George Wilson(A)
13 Jack AFC Out On Bail Robert Bullard/Shelley Bullard Bob Bullard(A)
14 Jackson Fleetwood's Jack Daniel Gary Hanvey Gary Hanvey(A)
16 Cash BK's Boy Named Sue Brian Keller Brian Keller(A)
17 Kate FC AFC Pacific Upland Kate Robert Willis Robert Willis(A)
18 Stella JC's Stellar Wind SH Jack Williams/Cindy Williams Cindy Williams(A)
19 Storm Big Meadow Bear Paw Thomas Nichols/Daryl Roth Thomas Nichols(A)
20 Maverick Gunflint's Top Gun John Stuart/Jayme Stuart John Stuart()
21 Kai AFC River Rock Mai Kai Dancer Les Hegney Les Hegney(A)
22 Junior Sir Buckingham Junior Bob Brewer Bob Brewer(A)
23 Cinch Warrener's Ruffed Grouse MHA Jerry Light Jerry Light(A) Scratch








2019 HuntSecretary.com | Website Design by: Cross Creek Web Design | Privacy Policy