Event Info  ~  Premium  ~  Event EntriesRunning Order

Event Results

Cascade English Cocker Spaniel Fanciers - English SPRINGER Spaniel Field Trials 2021 ** Location Change**

Saturday September 11, 2021 (AM)(Event# : 2021272214)
AND
Sunday September 12, 2021 (AM)(Event# : 2021272214)


Amateur All-Age-AM Saturday September 11, 2021
Entered (16)
Started (15)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
9 Kai Little Creek's Black Magic Michael Kasterin Michael Kasterin(A) 1st
7 Tack FC MtMyst Come About Paula Mazurek Paula Mazurek(A) 2nd
8 Sam EFTCH Dawsonlee Karlos Jeffrey Miller Jeffrey Miller(A) 3rd
11 Ciao Toluca Italy SH Cheryl Dooley Cheryl Dooley(A) 4th
1 Wilson AFC Lake Holms T-K Express MH Bob Davis Bob Davis(A)
2 Riggs River Rock Lethal Weapon Les Hegney Les Hegney(A)
3 Shasta Warrener's Trumpeter Swan Cheryl Dooley Cheryl Dooley(A)
4 Baron Big Meadow Black Baron Thomas Nichols Thomas Nichols(A)
5 Ali Ali of Rocking Horse Acres Dave Skoubo Dave Skoubo(A)
6 Deeks Hearthrock Decoy Janet Christensen Janet Christensen() Scratch
10 Blue Jaegercourt's Faithful Brewser Jeffrey Miller Jeffrey Miller(A)
12 Kai AFC River Rock Mai Kai Dancer Les Hegney Les Hegney(A)
13 Maddie Miss Madison of Sagemoor Dave Skoubo Dave Skoubo(A)
14 Junior Sir Buckingham Junior Bob Brewer Bob Brewer(A)
15 Tess Little Creek's Black Shadow Michael Kasterin Michael Kasterin(A)
16 Juke North Coast Juke Jeff Anderson/Arlene Anderson Jeff Anderson




Puppy-AM Saturday September 11, 2021
Entered (2)
Started (1)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
2 Lance Absolute's Sir Lancelot Bob Davis Bob Davis(A) 1st
1 Fly Greenbriar Flyboy Janet Christensen Janet Christensen() Scratch




Open All-Age-AM Sunday September 12, 2021
Entered (16)
Started (16)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
13 Ciao Toluca Italy SH Cheryl Dooley Cheryl Dooley(A) 1st
16 Baron Big Meadow Black Baron Thomas Nichols Thomas Nichols(A) 2nd
6 Cruz Big Meadow Cruzer Thomas Nichols Thomas Nichols(A) 3rd
8 Junior Sir Buckingham Junior Bob Brewer Bob Brewer(A) 4th
1 Sam EFTCH Dawsonlee Karlos Jeffrey Miller Jeffrey Miller(A)
2 Tess Little Creek's Black Shadow Michael Kasterin Michael Kasterin(A)
3 Blue Jaegercourt's Faithful Brewser Jeffrey Miller Jeffrey Miller(A)
4 Juke North Coast Juke Jeff Anderson/Arlene Anderson Jeff Anderson
5 Shasta Warrener's Trumpeter Swan Cheryl Dooley Cheryl Dooley(A)
7 Riggs River Rock Lethal Weapon Les Hegney Les Hegney(A)
9 Bentley AFC Lighthouse Classy Chassis Gunther and Barbara Boettcher Gunther Boettcher(A)
10 Kai Little Creek's Black Magic Michael Kasterin Michael Kasterin(A)
11 Kate FC AFC Pacific Upland Kate Robert Willis Robert Willis
12 Wilson AFC Lake Holms T-K Express MH Bob Davis Bob Davis(A)
14 Sadie Shamrocks Princess Gary Davis Gary Davis(A)
15 Kai AFC River Rock Mai Kai Dancer Les Hegney Les Hegney(A)








2019 HuntSecretary.com | Website Design by: Cross Creek Web Design | Privacy Policy