Event Info  ~  Premium  ~  Event EntriesRunning Order

Event Results

English Cocker Spaniel Club of America Hunt Test October 2021 Chester Springs, PA

Saturday October 9, 2021 (AM)(Event# : 2021133261)
AND
Sunday October 10, 2021 (AM)(Event# : 2021113262)


Junior-AM Saturday October 9, 2021
Entered (14)
Started (11)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
1 Elliott CH Donaldmac's Easy On The Eyese Kimberly Zaborniak Kimberly Zaborniak(A) Pass
4 Britches Fast Tracks Hot Pants Joanne Sweeney Joanne Sweeney() Pass
7 Addie Windmill Hills Addelyn's Yellow Ribbon Matthew Sutton Matthew Sutton(A) Pass
10 Fionn Windmill Hill Celtic Giant Slayer Donna Prout/Anthony Baker Tony Baker Pass
12 Sonny GOODLIFE "SONNY" DAYS Daniel Acosta Daniel Acosta Pass
2 Dahlia Malloy Saracen Irish Traveller At Madrigal Heidi Currier Ferris/Grafton G Teller Heidi Currier Ferris NQ
5 EC AGCH PACH11 Blue Moon Ilusion of Chaos at Sea VCD2 PCDX BN GN RAE TDX MX MXB MXJ MJB MXP29 MXPG3 PDSP MJP34 PJSP PAX13XF MFPB2 TQXP T2B T2BP7 TKI Roxanne Spilman-Bush Roxanne Spilman-Bush NQ
6 Timmy Tail Shogun Timmy's Tail to Tell "Timmy" Thomas Ford Thomas Ford(A) NQ
11 Liberty Tomac Packs Stars and Stripes Alisha Tomac Alisha Tomac(A) NQ
13 Hope Darby's Queen of DeNile Sharon Spellman Sharon Spellman(A) NQ
14 Quark Blue Moon Sweet Little Rock N Roller Roxanne Spilman-Bush Roxanne Spilman-Bush NQ
3 Islay Islay Forest Pond Fetcher Ariana Winder/Brandon Tarr Ariana Winder Scratch
8 Chaucer CH Casmir's Chaucer's Court of Love CGCA CGCU TKA VHMA FDC Melanie Thunberg/Bruce Thunberg Bruce Thunberg Scratch
9 Winchester Winchester MJ Rocky Sport Ariana Winder/Brandon Tarr Ariana Winder Scratch




Senior-AM Saturday October 9, 2021
Entered (13)
Started (11)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
1 Easton CH Little Brownies Easton Aero JH Sandy Collins Sandy Collins() Pass
4 Henry Little Brownies O'Henry Paul Morrison/Lynn Morrison Paul Morrison() Pass
6 Freddie Pocotaligo's Fat Freddie Kim Parkman Brian Schmidt(A) Pass
7 Bishop FC Hawthorne's Bishop of Avalon SH Sarah Foster Sarah Foster(A) Pass
9 Teddy Absolute’s Forever Teddy William Code William Code(A) Pass
12 Bell Birkrein Spica JH Sarah Foster Sarah Foster(A) Pass
13 Kelly Hawthorne's Cheyenne Fred and Alexandra Bradley Patricia Petraglia(A) Pass
3 Levicy Ryglen Levicy OA OAJ ACT2 ACT2J Tim Coudret Christina Coudret() NQ
5 Track Troublemaker Track VOM Treffenwald Ron Swisher Ron Swisher NQ
10 Woody CH Blue Moon Splinter Road JH Cortney Oliver Cortney Oliver NQ
11 Porter Pocotaligo's Fourth Quarter Christina Gebhard Christina Gebhard NQ
2 Dee Hawthorne's Delight of Avalon Sarah Foster Sarah Foster(A) Scratch
8 Bailey Ponkapoag’s Bailey Island Castaway Larry Rich/Junko Nakao Rich Junko Nakao Rich(A) Scratch




Master-AM Saturday October 9, 2021
Entered (8)
Started (7)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
2 Tolo FC Shogun's Tater Bug SH Jean-Marie Tate Jean-Marie Tate(A) Pass
3 Jet MACH2 Morningstar Polar Jet Stream SH MHU MXB PAD MJS PJD MXF TQX T2B DS TKI MHU Mary Stankovics DVM Mary Stankovics DVM Pass
6 Sadie First lady of LA Siroque QA2 CGC MH Robert Arthur R Arthur Pass
1 Norm Lighthouse Bottle in front of Me Mark Gebert Mark Gebert(A) NQ
4 Mike Coldstream Make My Day, SH CD MFT Christine Halvorson/Angela Dobbins Chris Halvorson NQ
7 Snip Orton's Buck Cleugh Peppermint Susan Quigley Susan Quigley NQ
8 Ro Little Brownies Dazzling Aurora JH Paul Morrison/Lynn Morrison Paul Morrison() NQ
5 Cesar Wilspring Calm & Assertive SH Theresa Schroeder Theresa Schroeder(A) Scratch




Junior-AM Sunday October 10, 2021
Entered (13)
Started (8)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
9 Britches Fast Tracks Hot Pants Joanne Sweeney Joanne Sweeney() Pass
2 Hope Darby's Queen of DeNile Sharon Spellman Sharon Spellman(A) NQ
3 Fionn Windmill Hill Celtic Giant Slayer Donna Prout/Anthony Baker Tony Baker NQ
4 Quark Blue Moon Sweet Little Rock N Roller Roxanne Spilman-Bush Roxanne Spilman-Bush NQ
5 Elliott CH Donaldmac's Easy On The Eyese Kimberly Zaborniak Kimberly Zaborniak(A) NQ
7 Liberty Tomac Packs Stars and Stripes Alisha Tomac Alisha Tomac(A) NQ
11 Dahlia Malloy Saracen Irish Traveller At Madrigal Heidi Currier Ferris/Grafton G Teller Heidi Currier Ferris NQ
12 EC AGCH PACH11 Blue Moon Ilusion of Chaos at Sea VCD2 PCDX BN GN RAE TDX MX MXB MXJ MJB MXP29 MXPG3 PDSP MJP34 PJSP PAX13XF MFPB2 TQXP T2B T2BP7 TKI Roxanne Spilman-Bush Roxanne Spilman-Bush NQ
13 Addie Windmill Hills Addelyn's Yellow Ribbon Matthew Sutton Matthew Sutton(A) Moved Up
1 Chaucer CH Casmir's Chaucer's Court of Love CGCA CGCU TKA VHMA FDC Melanie Thunberg/Bruce Thunberg Bruce Thunberg Scratch
6 Winchester Winchester MJ Rocky Sport Ariana Winder/Brandon Tarr Ariana Winder Scratch
8 Sonny GOODLIFE "SONNY" DAYS Daniel Acosta Daniel Acosta Scratch
10 Timmy Tail Shogun Timmy's Tail to Tell "Timmy" Thomas Ford Thomas Ford(A) Scratch




Senior-AM Sunday October 10, 2021
Entered (15)
Started (13)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
1 Bell Birkrein Spica JH Sarah Foster Sarah Foster(A) Pass
3 Teddy Absolute’s Forever Teddy William Code William Code(A) Pass
4 Kelly Hawthorne's Cheyenne Fred and Alexandra Bradley Patricia Petraglia(A) Pass
5 Easton CH Little Brownies Easton Aero JH Sandy Collins Sandy Collins() Pass
7 Luke Pheasant Feathers Lucas Davenport David Arment David Arment(A) Pass
9 Porter Pocotaligo's Fourth Quarter Christina Gebhard Christina Gebhard Pass
10 Henry Little Brownies O'Henry Paul Morrison/Lynn Morrison Paul Morrison() Pass
11 Bishop FC Hawthorne's Bishop of Avalon SH Sarah Foster Sarah Foster(A) Pass
13 Coda Mcd's I'm Into Something Good RN WD CGCA TKN BCAT SH Lori Miller Lori Miller Pass
14 Freddie Pocotaligo's Fat Freddie Kim Parkman Brian Schmidt(A) Pass
12 Levicy Ryglen Levicy OA OAJ ACT2 ACT2J Tim Coudret Christina Coudret() NQ
15 Woody CH Blue Moon Splinter Road JH Cortney Oliver Cortney Oliver NQ
2 Bailey Ponkapoag’s Bailey Island Castaway Larry Rich/Junko Nakao Rich Junko Nakao Rich(A) Scratch
6 Dee Hawthorne's Delight of Avalon Sarah Foster Sarah Foster(A) Scratch
8 Jemma Asher's Darling Diamond Dorothy Maslonek Dorothy Maslonek(A) Scratch
WALK-UPS/MOVE UPS/ADDITION TO EVENT AFTER CLOSE BY CLUB
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER HANDLER RESULTS
16 Addie Windmill Hills Addelyn's Yellow Ribbon Matthew Sutton Matthew Sutton Pass




Master-AM Sunday October 10, 2021
Entered (7)
Started (5)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
2 Sadie First lady of LA Siroque QA2 CGC MH Robert Arthur R Arthur Pass
5 Tolo FC Shogun's Tater Bug SH Jean-Marie Tate Jean-Marie Tate(A) Pass
1 Jet MACH2 Morningstar Polar Jet Stream SH MHU MXB PAD MJS PJD MXF TQX T2B DS TKI MHU Mary Stankovics DVM Mary Stankovics DVM NQ
4 Ro Little Brownies Dazzling Aurora JH Paul Morrison/Lynn Morrison Paul Morrison() NQ
7 Mike Coldstream Make My Day, SH CD MFT Christine Halvorson/Angela Dobbins Chris Halvorson NQ
3 Norm Lighthouse Bottle in front of Me Mark Gebert Mark Gebert(A) Scratch
6 Cesar Wilspring Calm & Assertive SH Theresa Schroeder Theresa Schroeder(A) Scratch








2019 HuntSecretary.com | Website Design by: Cross Creek Web Design | Privacy Policy