Event Info  ~  Premium  ~  Event EntriesRunning Order

Event Results

Mount Rainier Sporting Spaniel Assoc. Spaniel Hunt Test

Friday September 3, 2021 (AM)(Event# : 2021414506)


Junior-AM Friday September 3, 2021
Entered (9)
Started (8)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
3 Mace Brandywines Mace Hunter Gary Hunter Pluis Davern(P) Pass
4 Oly CH Telltale Mount Olympus CD Mindy Wyan Mindy Wyan() Pass
6 Lizzy Elizabeth Bennett of Fairwood Gregg Stock/David Sadler David Sadler Pass
7 Copper Salmon Creek Hidden Gold CA BCAT TKN CGCU Robyn Baumann Robyn Baumann(A) Pass
8 Grace Sundowners High Society at Marstad Teresa Herigstad Pluis Davern(P) Pass
9 Stash Hellfires Hidden Treasure Kathy Farrill Kathy Farrill() Pass
1 Kelly Salmon Creek Kelly Ann Lonnie Blanchard Lonnie Blanchard(A) NQ
10 Scout Breaking Dawn Scout's Honor Of Quail Oaks Jacqueline Lovette Jacqueline Lovette(A) NQ
2 Gryffin Rezod"s Back in the Saddle Again for Celtic Kathy Kennedy Jack Rutherford(A) Scratch




Senior-AM Friday September 3, 2021
Entered (7)
Started (7)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
2 DJ Chasin’ Tules with High Amperage Christy Hilbert Christy Hilbert(A) Pass
4 Echo Ch Manitou's Keller Redux TKN JH JHU Christine Robertson Christine Robertson(A) Pass
5 Millie Devongem’s Got Grit Ann McGloon Ann McGloon(A) Pass
6 Java Absolute's Special Blend Jacqueline Lovette/Stacy Brown Dan Murray Pass
1 Fitch Quail Oaks Watson-Fitch Nootkkii Moonokkii Gerald Scoville Gerald Scoville(A) NQ
3 Gunner Cedarwing Ruff and Ready JH Scott Knapp/Melissa Knapp Scott Knapp(A) NQ
7 Toby Tuxedo Toby of Alderbrook Richard Lannoye Richard Lannoye NQ




Master-AM Friday September 3, 2021
Entered (14)
Started (13)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
1 Stella JC's Stellar Wind SH Jack Williams/Cindy Williams Cindy Williams(A) Pass
4 Raven Cedarwing Gold As The Raven Flies SH Melissa Knapp/Scott Knapp Scott Knapp(A) Pass
13 Flick JC's Chinook Tail Flick JH Jack Williams/Cindy Williams Jack Williams(A) Pass
2 Jim Mae Valley QL Running in the Wind SH Stephen & Kathleen Stermolle Kathy Stermolle(A) NQ
3 Boone SDF Candelwoods Frontiersman SHU JH Wilma Melville Pluis Davern(P) NQ
5 Freya Salmon Creeks Solid Gold SH RN CA BCAT TKN UCGC DJ RATI Robyn Baumann Robyn Baumann(A) NQ
6 Jazz Lake Tapps Jazzman MH Scott Mason Scott Mason(A) NQ
7 Mario CH Sundowners Ferrari Racing in the Rain SH Pluis Davern Pluis Davern(P) NQ
9 Athena Goddess Athena James Wiota James Wiota() NQ
10 Bakken FC Absolute Strike it Rich MH Jacqueline Lovette/Stacy Brown Jacqueline Lovette(A) NQ
11 Cato FC AFC Yankee Creek's Absolute Patience Barbara Defalco Barbara Defalco() NQ
12 Miner GCH Jubilwell Cousin Jack RN TKN SH Pluis Davern Pluis Davern(P) NQ
14 Alice Absolute Ruffle a Few Feathers SH Melissa Knapp/David Knapp Melissa Knapp(A) NQ
8 Daisy Timberlakes Daisy Duke CGC JH Christy Hilbert Christy Hilbert(A) Scratch








2019 HuntSecretary.com | Website Design by: Cross Creek Web Design | Privacy Policy