Event Info  ~  Premium  ~  Event EntriesRunning Order

Event Results

Fox Valley English Cocker Club SPRINGER Spaniel Field Trial October 2020

Thursday October 1, 2020 (AM)(Event# : 202051403)
AND
Friday October 2, 2020 (AM)(Event# : 2020510403)


Open All-Age-AM Thursday October 1, 2020
Entered (24)
Started (23)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
14 Rags Prairie Rose's King Ragnar Kevin Martineau Kevin Martineau(A) 1st
8 Timber Lighthouse Northwoods Timberdoodle Dawn & Steve Orlebeke Jason Givens(P) 2nd
10 Willie Rock River's Whiskey Willie of Canyon Rim Frank Chianelli Jeff Schwartz 3rd
2 Gabe Rock River Fallen Wings Messenger MH Tom Gawle Jeff Schwartz 4th
1 Dunkin FC Goshens Down to the River Todd Stelzer Todd Stelzer(P)
3 Lucy Whiskey River Lucky Lucy of Norton Courtney Kistner Todd Stelzer(P)
4 Blair Spring Clovers Blair Kurt Goeman Jeff Schwartz
5 Piper Salmy's Distant Reflection John Bruggeman John Bruggeman(P)
6 Gem Eagle Creek's Rare Find Jim Naber/Kim Naber Jim Naber(A)
7 Thor Thor On Kreidler Hill John Bruggeman John Bruggeman(P)
9 Ginger Pine Shadows BC Ginger J.P. Martin Morgan Haglin(P)
11 Maverick Whisky Rivers Maverick Todd Stelzer Todd Stelzer(P)
12 Zarrah JWT Rebel’s Princess Zarrah Of Rock River John & Tammy Winkelman Jeff Schwartz
13 Bella Lady Bella of Norton Ryan Kistner Todd Stelzer(P)
15 Sage Dragon Rider's Serendipity Sage Jesse Sekey Jesse Sekey
16 Bama Lighthouse Bama Bam Bam Keith Buesing Jason Givens(P)
17 Rosie Sunrise On Taylor's Pink Rose Bud Timothy Liek John Bruggeman(P)
18 Boogie Rock River's I Want To Put On My My My Boogie Shoes MH Mark Beaudin Jeff Schwartz Scratch
19 Duck Blue Ridge Power House By Strong's Kinley Wallet John Bruggeman(P)
20 Swirl Treba's M&M Swirl MHA Mary Treba Jeff Schwartz(P)
21 Guinness Whisky Rivers Shot N Guinness Sharon Pilgrim Todd Stelzer(P)
22 Nick AFC Lighthouse Is He Easy David Smith David Smith(A)
23 Skye Minnesota Skye's the Limit Sue Corthell Morgan Haglin(P)
24 Pablo Pablo ll Richard Cieszkowski lll Jason Givens(P)




Puppy-AM Thursday October 1, 2020
Entered (12)
Started (12)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
12 Zoey Sand Dunes Zoey David Smith David Smith(A) 1st
5 Briar Pine Shadows BY Briar Lee Grauf Lee Grauf(A) 2nd
2 Bono Prairierose's Bold North Kevin Martineau Kevin Martineau(A) 3rd
10 Finn Plum Creek’s Here Comes Finn Chuck Cloninger Chuck Cloninger(A) 4th
1 Ticktock Winterwind Hie Time Jill Miller Jill Miller(A)
3 Sizzle Z&Z’s Hot Stuff Of Rock River Jaelee Schwartz Jaelee Schwartz/Jeff Schwartz
4 Rudder Rose Lane Full Speed Ahead Gunther and Barbara Boettcher Jason Givens(P)
6 Dyna Goshen's Banjo Ann Stelzer Todd Stelzer(P)
7 Blair Spring Clovers Blair Kurt Goeman Jeff Schwartz
8 Squirt Lighthouse Happy Ending Kaye Wyn Kaye Wyn
9 Aaron Gadhar Gunna's Granddaddy's Gun Roxanne Fegley Jason Givens(P)
11 Dunkin Gaspereaumtn Running On Dunkin Jaelee Schwartz Jaelee Schwartz/Jeff Schwartz




Amateur All-Age-AM Friday October 2, 2020
Entered (25)
Started (23)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
6 Gus AFC Apple Creeks Gus Jeff Ramthun Jeff Ramthun 1st
20 Brody FC AFC Rockhaven's One of the Boys James O'Keefe/Elaine O'Keefe James O'Keefe 2nd
22 Rags Prairie Rose's King Ragnar Kevin Martineau Kevin Martineau(A) 3rd
1 Gypsy Lower Creek Gypsy Connie Kieckhefer Connie Kieckhefer 4th
2 Ike Dragon Rider's Eisenhower Jesse Sekey Jesse Sekey
3 Quinn Windy Prairie Quinn Lloyd Jacobs/Bobbie Jacobs Lloyd Jacobs(A)
4 Paddy FC AFC Prince Padraig of Rockhaven James O'Keefe/Elaine O'Keefe James O'Keefe/Elaine O'Keefe
5 Tana Stonequoins Big Sky Solitude Rick Schneider Rick Schneider(A)
7 Solo FC AFC Rockey's Solo Chuck Cloninger Chuck Cloninger(A)
8 Yanta Pine Shadows BH Yanta Kate Haglin Kate Haglin Scratch
9 Swirl Treba's M&M Swirl MHA Mary Treba Mary Treba
10 Buck Jackpine Forest Tiger By The Tail Lisa & Bob Schmeling Lisa Schmeling
11 Briar Pine Shadows BY Briar Lee Grauf Lee Grauf(A)
12 Delaney Rockhaven's Little Lass James O'Keefe/Elaine O'Keefe Elaine O'Keefe Scratch
13 Willie Pheasant Feathers Braveheart Willie MH Tim Koller Tim Koller()
14 Scoutt Windy Prarie ZP Scoutt Lloyd Jacobs/Bobbie Jacobs Lloyd Jacobs(A)
15 CC Lower Creek Cassandra Connie Kieckhefer Connie Kieckhefer
16 Kota FC Whiskey Winds Minnkota Michelle Hanson Kory Fredrickson(A)
17 Jeepers Winterwind Ringneck Wrangler MH Jill Miller Jill Miller(A)
18 Ana Jackpine Forest Edelweiss Lisa & Bob Schmeling Lisa Schmeling
19 Razzle Treba's M&M Razzle Dazzle MHA Mary Treba Mary Treba(A)
21 Spree Lighthouse L'Esprit De La Nuit Mark Moore Mark Moore()
23 Chase Pheasant Feathers Chasseur Du Monde MH Tim Koller Tim Koller()
24 Tessa Sunrise Daddy's Girl Kory Fredrickson Kory Fredrickson(A)
25 Deuce Stonequoins Over N Under Rick Schneider Rick Schneider(A)








2019 HuntSecretary.com | Website Design by: Cross Creek Web Design | Privacy Policy