Event Info  ~  Premium  ~  Event EntriesRunning Order

Event Results

Platte River English Springer Spaniel Club 2020 Fall Field Trial

Thursday October 15, 2020 (AM)(Event# : 2020460501)
AND
Friday October 16, 2020 (AM)(Event# : 2020460501)


Open All-Age-AM Thursday October 15, 2020
Entered (29)
Started (29)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
18 Heidi Strong's River Ranch Heidi David Jones David Flint 1st
15 Dunkin FC Goshens Down to the River Todd Stelzer Todd Stelzer(P) 2nd
20 Amy Garrisoncullin Amy Jack Waggoner Jack Waggoner() 3rd
16 Sprig Strong's River Ranch Sprig David Flint David Flint 4th
1 Maverick Whisky Rivers Maverick Todd Stelzer Todd Stelzer(P)
2 Duke Jax Marley Duke Jack Waggoner Jack Waggoner()
3 Lincoln Harvest Hunters Over The Top Lincoln Daniel Long Todd Stelzer
4 Hondo Strongs Deep Water MH David Flint David Flint
5 Riley Goodlife Riley of Farview Skip Smith Skip Smith(A)
6 Derby Wise River's Ranchhand Douglas Reynolds/Gail Reynolds David Flint
7 Zan AFC Sunrise Zan MH Cristy Joy Collin Pickrel/Cristy Joy
8 Fly AFC PrairieRose's Super Fly MH Amelia Baxter Amelia Baxter(A)
9 Joe GoodLife Joe Cristy Joy Collin Pickrel/Cristy Joy
10 Ted AFC Willowsaul Batman of Countryways Tom Nabity Tom Nabity(A)
11 Sioux Whispering Pines Autumn Skyy Charles Petrmichl Chuck Petrmichl(A)
12 Preacher Birdflush's Outlaw Josey Wales JH Donna Young/Alan Young Alan Young(A)
13 Bella Lady Bella of Norton Ryan Kistner Todd Stelzer(P)
14 Wyatt Harvest Moon's Gunslinger Mike McGinty Mike McGinty(A)
17 Sykes Sunrise Sykes of Farview Kathy Sleavin/Skip Smith Skip Smith(A)
19 Bella Damrie Scots Bluebell Cristy Joy Collin Pickrel(P)/Cristy Joy
21 Tess AFC Sunrise Tesoro MH Cristy Joy Cristy Joy/Collin Pickrel
22 Lulu Windrifts What a Lulu Chad Betts Chad Betts(P)
23 Winston Whisky River Winston Dudley Doo Rite Lynn Christen Todd Stelzer
24 Pippa AFC Wind River Pippa Tom Nabity Tom Nabity(A)
25 Guinness Whisky Rivers Shot N Guinness Sharon Pilgrim Todd Stelzer(P)
26 Stella AFC Cattails Stella Artois MH Amelia Baxter Amelia Baxter(A)
27 Dyna Goshen's Banjo Ann Stelzer Todd Stelzer(P)
28 Sister Birdflush's Sportin' a Habit SH Donna Young/Alan Young Alan Young/Dan Murray(A)
29 Quinn AFC Sunrise Quinault Of Farview Skip Smith Kathy Sleavin(A)




Puppy-AM Thursday October 15, 2020
Entered (8)
Started (7)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
5 Rock Rulo's The Rock Mike McGinty Mike McGinty(A) 1st
7 Levi Cadiz country's it's in his genes Will Pick Will Pick(A) 2nd
4 Duke The Swift Duke of the Highland Tim Goulart Tim Goulart 3rd
1 Dexter Darktimber Born in Blood Jason Craig/Amelia Baxter Amelia Baxter(A) 4th
2 Cash Albert Lee`s Petty Cash Randy Lambert Randy Lambert(A)
3 Briar Pine Shadows BY Briar Lee Grauf Lee Grauf(A)/Ryan Grauf
6 Bree Windrifts Breeann of Tuttle Ray Hankins/Jill Hankins Ray Hankins(A)/Chad Betts
8 Waylon Breaking Cattails Just'a Good Ol' Boy Ryan Grauf Ryan Grauf




Amateur All-Age-AM Friday October 16, 2020
Entered (30)
Started (30)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
21 Cody Pheasant Feathers Patriot Steve Tozier Steve Tozier(A) 1st
5 Gus FC Cadiz Country's Courtman Will Pick Will Pick(A) 2nd
9 Sioux Whispering Pines Autumn Skyy Charles Petrmichl Chuck Petrmichl(A) 3rd
10 Buster Eddie the Eagle Steven Hoostal Steven Hoostal(A) 4th
1 Bandit Desperado Jesse James Rick Shively/Carol Shively Rick Shively(A)
2 Marley FC CFC Tonacrick Marley Jack Waggoner Jack Waggoner()
3 Zip UK Breeze of Tweed Zip Ms Kathleen Palmer Ralph V Palmer(A)
4 Chief FC FlatWater Chief of Hearthrock MH Cristy Joy Cristy Joy
6 Coal Sunrise Coal of Farview Kathy Sleavin/Skip Smith Skip Smith(A)
7 Mitch Sunrise Special Ops Francis (Terry) Sworsky Francis (Terry) Sworsky(A)
8 Abe Strongs River Ranch Abe Tim Goulart Tim Goulart
11 BB Sunrise BB Tony Sworsky Tony Sworsky(A)
12 Oaklee Doorcreek's Khaleesi Greg & Deb Livingston Greg Livingston
13 Jones Dr. Henry Jones, Jr. Beast Rick Shively/Carol Shively Rick Shively(A)
14 Tess AFC Sunrise Tesoro MH Cristy Joy Cristy Joy
15 Zeke Zachs Hidengozeke Gary McDonald Gary McDonald(A)
16 Riley Goodlife Riley of Farview Skip Smith Skip Smith(A)
17 Cora Cutaways hard to coral Diane Schindler Brad Schindler(A)
18 Wyatt Harvest Moon's Gunslinger Mike McGinty Mike McGinty(A)
19 Mugsey Ice Cold Mugs Ray Jack Ray Jack()
20 Zach FC Salmy’s Zachary From Windy Ridge Jack Waggoner Jack Waggoner()
22 Mike Sunrise Michael of Farview Skip Smith/Kathy Sleavin Kathy Sleavin
23 Sassy Grandview's Sassy Hunter SH Jim DeFreece Jim DeFreece(A)
24 Pat Sunrise RPA of FlatWater MH Cristy Joy/Mike Ayars Cristy Joy
25 Tori Paragons Tori Borealis Rick Shively/Carol Shively Rick Shively(A)
26 Zach FC AFC Sunrise Zach of Farview Frederick Smith Skip Smith(A)
27 Rocket AFC Blackbrier's Guardian of the Galaxy JH Josh Davis Jeanne Nabity
28 Dexter Darktimber Born in Blood Jason Craig/Amelia Baxter Amelia Baxter(A)
29 Pan Sweet Serenitys Widespread Panic SH Abby Kozal Shane Kozal/Abby Kozal
30 Jake Strongs River Ranch Little Jake Stephen Seltzer/Judith Seltzer Stephen Seltzer








2019 HuntSecretary.com | Website Design by: Cross Creek Web Design | Privacy Policy