Event Info  ~  Premium  ~  Event EntriesRunning Order

Event Results

Southern Wisconsin SS Club English Springer Field Trial

Saturday November 7, 2020 (AM)(Event# : 2020442002)
AND
Sunday November 8, 2020 (AM)(Event# : 2020442002)


Open All-Age-AM Saturday November 7, 2020
Entered (22)
Started (21)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
17 Toot FC Whisky Rivers Tulip Ann Stelzer Todd Stelzer(P) 1st
11 Dyna Goshen's Banjo Ann Stelzer Todd Stelzer(P) 2nd
6 Parker FC Upland Meadows Parker Jeffrey Mankowski Bill Boeckman 3rd
20 Pistol AFC Salmys Second Ammendment John Meyer John Meyer(A) 4th
1 Bella Lady Bella of Norton Ryan Kistner Todd Stelzer(P)
2 Swirl Treba's M&M Swirl MHA Mary Treba Jeff Schwartz(P)
3 Maverick Whisky Rivers Maverick Todd Stelzer Todd Stelzer(P)
4 Zarrah JWT Rebel’s Princess Zarrah Of Rock River John & Tammy Winkelman Jeff Schwartz
5 Keaghan AFC Pinecroft's Keaghan of Rockhaven James O'Keefe/Elaine O'Keefe James O'Keefe(A)/Elaine O'Keefe
7 Trip FC AFC Leeds Ride The Wind Bob Merrill Bob Merrill(A)
8 Tilly AFC Bilotta's Fedele Cane Caccioa Tilly MH Brian Bilotta/Maureen Durcan-Bilotta Brian Bilotta(A)
9 Skye Whisky River Isle of Skye Scot Barton Todd Stelzer(P)
10 Gabe Rock River Fallen Wings Messenger MH Tom Gawle Jeff Schwartz
12 Willie Rock River's Whiskey Willie of Canyon Rim MH Frank Chianelli Jeff Schwartz
13 Paddy FC AFC Prince Padraig of Rockhaven James O'Keefe/Elaine O'Keefe James O'Keefe/Elaine O'Keefe(
14 Rockie Salmy Rock Candy Bounce Catherine Lewis/Dean Reinke Catherine Lewis(A)
15 Duke AFC Triple Ridges Duke of Bucc George Reichert George Reichert
16 Rambler Autumm Wing,s Rambler Dennis DuErr Bill Boeckman
18 Blair Spring Clovers Blair Kurt Goeman Jeff Schwartz
19 Gus AFC Apple Creeks Gus Jeff Ramthun Jeff Ramthun
21 Brody FC AFC Rockhaven's One of the Boys James O'Keefe/Elaine O'Keefe James O'Keefe/Elaine O'Keefe
22 Sky Harvest Moon's High In The Sky Betty Boeckman Bill Boeckman




Amateur All-Age-AM Saturday November 7, 2020
Entered (27)
Started (25)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
3 Cheq Pheasant Feathers Oh So Sharp Dean Reinke/Catherine Lewis Dean Reinke(A) 1st
8 Tana Stonequoins Big Sky Solitude Rick Schneider Rick Schneider(A) 2nd
23 Jack Hearthrock Straight Up Don Brunn Don Brunn() 3rd
26 Ash Eightwalks Ash Joseph Barnett Joseph Barnett(A) 4th
1 Reo Comet's Oreo Dr.Francis Prock Brud Prock
2 Emmie Blackbrier’s Emerald Isle Absolut Michael Pollack/William Marenich Michael Pollack(A)
4 Morgan Cutaways of Salmy's Morgan James Brueggemann Deb Brueggemann
5 Charlie Bridgewater's Golden Ticket Pete Janovicz Pete Janovicz(A)
6 CC Lower Creek Cassandra Connie Kieckhefer Connie Kieckhefer
7 Bart Harvest Moon's Black Bart Dean Koehler/Lori Koehler Dean Koehler(A)
9 TY Ty of Sunridge Dave Karsten Dave Karsten()
10 Axl Axl Middle of the Blaze Jeff Ehrich Jeff Ehrich(A)
11 Delaney Rockhaven's Little Lass James O'Keefe/Elaine O'Keefe Elaine O'Keefe/James O'Keefe(P)
12 Five FC See TP's Five Spot Run Paula Welsh Paula Welsh
13 Fire Coldwater's On Fire Catherine Lewis/Dean Reinke Dean Reinke(A)
14 Doc Blue Towers High Voltage Phil Lincoln Phil Lincoln(A)
15 Do Dot's Right On The Spot MH Pete Janovicz/Christine Janovicz Pete Janovicz(A)
16 Baker Narvin SB Baker of Blackbrier Michael Pollack Michael Pollack(A)
17 Razr Auxsable Razr Dr. Francis Prock Brud Prock
18 Colt Whisky River Guns On The Table Roger Wilson Roger Wilson(A)
19 Tessa Boru's Crosswind Contessa Brian Bilotta Brian Bilotta(A)
20 Scotty Orton's Buck Cleugh Peppercorn CGC TKN Debbie Schoene/Tom Schoene Debbie Schoene()
21 Cracker Pheasant Feather's Royal Cracker Dean Reinke/Ben Martin Dean Reinke(A)
22 SKY PrairieRose's Blue Sky Richard Paquin Timothy Leider(A)/Richard Paquin
24 Lad Goshen's Top Shelf Bob Merrill Bob Merrill(A)
25 Fiona Rockhaven's Little Beauty James O'Keefe/Elaine O'Keefe Elaine O'Keefe(A)/James O'Keefe
27 Jeepers Winterwind Ringneck Wrangler MH Jill Miller Jill Miller(A)




Puppy-AM Sunday November 8, 2020
Entered (6)
Started (6)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
2 Lenore Sandbluffs Lenore Mike Keough Mike Keough(A) 1st
1 Ticktock Winterwind Hie Time Jill Miller Jill Miller(A) 2nd
6 Jackson Coldwater's Action Jackson Jim Wacker Jim Wacker() 3rd
4 Blair Spring Clovers Blair Kurt Goeman Jeff Schwartz 4th
3 Hawk Strong's Hawkeye John Neubaum/Ron Charles John Neubaum(A)
5 Katnis Salmy's Catching Fire John Meyer John Meyer(A)








2019 HuntSecretary.com | Website Design by: Cross Creek Web Design | Privacy Policy