Event Info  ~  Premium  ~  Event EntriesRunning Order

Event Results

Cocker Spaniel Field Trial Club of America Cocker Field Trial Fall 2020 (Double Open)

Saturday September 12, 2020 (AM)(Event# : 2020366605)
AND
Sunday September 13, 2020 (AM)(Event# : 2020366606)


Open All-Age-AM Saturday September 12, 2020
Entered (25)
Started (25)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
3 Skerry Hawthorne Cherokee John Regnery Andrew Flores(P) 1st
16 Bell Birkrein Spica Sarah Foster Sarah Foster(A) 2nd
5 Bella Torne Brook's Iron Maiden Jack Glinsky Jack Glinsky(A) 3rd
25 Polly Tirbracken's Flough House Cahir Lynch Cahir Lynch(A) 4th
1 Finch Flint Hill Finch S Tucker Johnson Richard Whelan(P)
2 Tighe FC Tirbracken Tighe MH Ruth Heston Joe DeMarkis
4 Betty Yuba I’ve Got Wings Mary Lou Dunn Ted McCue(P)
6 Hawkeye Fallen Wings Hawkeye Dunn Mary Lou Dunn Ted McCue(P)
7 Inca Flint Hill Inca S Tucker Johnson Richard Whelan(P)
8 Black Rose FC Ceannacroc Rumble John Storkerson Ted McCue(P)
9 Bull Sankhenak Mamba Chad Chaumont Chad Chaumont(A)
10 Rye FC AFC Katahdin's Catch'er in the Rye Terry Oliver Terry Oliver(A)
11 Posie Craiwarn Dory Sonny Kilfoyle Sonny Kilfoyle(P)
12 Skip Springhill Skip Ruth Heston Joe DeMarkis
13 Sugar Flint Hill Sugar S Tucker Johnson Richard Whelan(P)
14 Leo Skalkaho’s Comanchero Keith Meissner Keith Meissner(A)
15 Rooster Hawthorne Comanche Andrew Flores Andrew Flores(P)
17 Scout Rose briars sensational scout Jim Lee Jim Lee()
18 Winnie FC Rosebriars Little Rumble Ted and Linda McCue Ted McCue(P)
19 Suzie Tierbracken's Suzie Sally Follansbee Sally Follansbee(A)
20 Fargo Four Winds Fargo D. Miles Price Ted McCue(P)
21 Sky Seskin Hill Blue Skies Joanne Whelan/Tucker Johnson Richard Whelan(P)
22 Flyer Shogun's March Brown Joseph DeMarkis Joseph DeMarkis(P)
23 Alfie Maesydderwen Sindar Sonny Kilfoyle Sonny Kilfoyle(P)
24 Emily Katahdin's East Branch Emily Terry Oliver Terry Oliver(A)




Open All-Age-AM Sunday September 13, 2020
Entered (21)
Started (19)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
16 Skerry Hawthorne Cherokee John Regnery Andrew Flores(P) 1st
10 Emily Katahdin's East Branch Emily Terry Oliver Terry Oliver(A) 2nd
13 Leo Skalkaho’s Comanchero Keith Meissner Keith Meissner(A) 3rd
14 Tighe FC Tirbracken Tighe MH Ruth Heston Joe DeMarkis 4th
1 Betty Yuba I’ve Got Wings Mary Lou Dunn Ted McCue(P)
2 Scout Rose briars sensational scout Jim Lee Jim Lee()
3 Black Rose FC Ceannacroc Rumble John Storkerson Ted McCue(P)
4 Rye FC AFC Katahdin's Catch'er in the Rye Terry Oliver Terry Oliver(A)
5 Winnie FC Rosebriars Little Rumble Ted and Linda McCue Ted McCue(P)
6 Rooster Hawthorne Comanche Andrew Flores Andrew Flores(P)
7 Suzie Tierbracken's Suzie Sally Follansbee Sally Follansbee(A)
8 Flyer Shogun's March Brown Joseph DeMarkis Joseph DeMarkis(P)
9 Posie Craiwarn Dory Sonny Kilfoyle Sonny Kilfoyle(P)
11 Bell Birkrein Spica Sarah Foster Sarah Foster(A)
12 Bella Torne Brook's Iron Maiden Jack Glinsky Jack Glinsky(A)
15 Georgie Tirbracken's Wind Bush Cahir Lynch Cahir Lynch(A)
17 Fargo Four Winds Fargo D. Miles Price Ted McCue(P)
18 Bull Sankhenak Mamba Chad Chaumont Chad Chaumont(A)
19 Hawkeye Fallen Wings Hawkeye Dunn Mary Lou Dunn Ted McCue(P)
20 Skip Springhill Skip Ruth Heston Joe DeMarkis
21 Alfie Maesydderwen Sindar Sonny Kilfoyle Sonny Kilfoyle(P)








2019 HuntSecretary.com | Website Design by: Cross Creek Web Design | Privacy Policy