Event Info  ~  Premium  ~  Event EntriesRunning Order

Event Results

Iowa Sporting Spaniel Club Field Trial COCKER #1, #2, & #3

Friday September 25, 2020 (AM)(Event# : 2020715304)
AND
Saturday September 26, 2020 (AM)(Event# : 2020715306)
AND
Sunday September 27, 2020 (AM)(Event# : 2020715307)


Open All-Age-AM Friday September 25, 2020
Entered (20)
Started (20)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
5 Auggie Rock Rivers Muddy Paws of Gus & Gable MH Todd Mayer Jerry Mayer(A) 1st
14 Abbi FC Absolute's Abra Cadabra Jennifer Murray Dan Murray(P) 2nd
17 Finley Windy Acres Bluffview Finley John Kriegl/Mark Schinderle John Kriegl(A) 3rd
4 Cato Yankee Creek's Absolute Patience Barbara Defalco Barbara Defalco() 4th
1 Flynn Door Creek Innisfree's Matchmaker John Lindsay Tom Menzel(A)/John Lindsay
2 Molly Otter Creek's Unsinkable Molly Brown Frank Brown Dan Murray(P)
3 Liam Fionbharr of turtlewood Bruce Golden Bruce Golden(A)/John Bruggeman
6 Sonni FC AFC Sheridan Prairie Sunrise Jon Hunke Sommer Hunke/Jon Hunke(P)
7 Cuba Absolute's Havana SH Sue Wilson/Alan Wilson Alan Wilson/Sue Wilson(A)
8 Trixie Absolute's Tricky Dilemma SH Russ Pool Dan Murray(P)/Russ Pool
9 Eli Thunderstruck Elias Mark Mercie Mark Mercie(A)
10 Berkley FC Rivers Edge SH Tyler Mowder Dan Murray/Tyler Mowder()
11 Teddy Absolute’s Forever Teddy William Code William Code(A)/John Bruggeman
12 Gru Absolute's Plotting Something Evil Tyler Mowder Tyler Mowder()
13 Tucker Green Gable Tuckers Cackle Mark Edwards Mark Edwards(A)/Lauren Edwards
15 Mattie Prairie Marsh Second Chance JH SH Jerry Mayer Jerry Mayer(A)/Jeff Schwartz
16 Rip Warrener's Stejneger Petrel Riptide Jon Hunke Sommer Hunke/Jon Hunke(A)
18 Spiff Absolute's Hey Mister Spaceman Bruce Britton Dan Murray(P)/Bruce Britton
19 Moses Thunderstruck Moses Mark Mercie Mark Mercie(A)
20 Regan Juggernaut's Section 35 Regan Tyler Mowder Ralph Mowder/Tyler Mowder()




Open All-Age-AM Saturday September 26, 2020
Entered (13)
Started (13)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
13 Cato Yankee Creek's Absolute Patience Barbara Defalco Barbara Defalco() 1st
1 Molly Otter Creek's Unsinkable Molly Brown Frank Brown Dan Murray(P) 2nd
6 Tucker Green Gable Tuckers Cackle Mark Edwards Mark Edwards(A) 3rd
10 Cuba Absolute's Havana SH Sue Wilson/Alan Wilson Alan Wilson 4th
2 Finley Windy Acres Bluffview Finley John Kriegl/Mark Schinderle John Kriegl(A)
3 Gru Absolute's Plotting Something Evil Tyler Mowder Tyler Mowder()
4 Sonni FC AFC Sheridan Prairie Sunrise Jon Hunke Sommer Hunke/Jon Hunke(P)
5 Spiff Absolute's Hey Mister Spaceman Bruce Britton Dan Murray(P)/Bruce Britton
7 Regan Juggernaut's Section 35 Regan Tyler Mowder Ralph Mowder/Tyler Mowder()
8 Auggie Rock Rivers Muddy Paws of Gus & Gable MH Todd Mayer Jerry Mayer(A)/Jeff Schwartz
9 Noush FC Warrener's Yuba Diamond Babaghanoush Joseph Samaha Dan Murray(P)
11 Abbi FC Absolute's Abra Cadabra Jennifer Murray Dan Murray(P)
12 Rip Warrener's Stejneger Petrel Riptide Jon Hunke Sommer Hunke/Jon Hunke(A)




Amateur All-Age-AM Saturday September 26, 2020
Entered (11)
Started (11)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
11 Churro FC AFC Absolute's Siempre el Mejor Churro MH Bruce Britton Bruce Britton 1st
1 Trio FC Fallen Wings Triple Threat ( Trio ) Terry Stubbs Terry Stubbs 2nd
4 Mattie Prairie Marsh Second Chance JH SH Jerry Mayer Jerry Mayer(A) 3rd
9 Cuba Absolute's Havana SH Sue Wilson/Alan Wilson Alan Wilson 4th
2 Dutch Churchie Dutch Chocolate MH Lori Guile Lori Guile(A)/Brice Guile
3 Spiff Absolute’s Hey Mister Spaceman Bruce Britton Bruce Britton(A)
5 Rip Warrener's Stejneger Petrel Riptide Jon Hunke Sommer Hunke/Jon Hunke(A)
6 Trixie Absolute's Tricky Dilemma SH Russ Pool Russ Pool
7 Flint Warrener's Sooty Tern ( Flint ) Terry Stubbs Terry Stubbs
8 Chip Tamarack Chocolate Chippie MHA Brice Guile Lori Guile/Brice Guile(A)
10 Mick Zackworth Rollin' Stone Lucas Zackary Lucas Zackary




Open All-Age-AM Sunday September 27, 2020
Entered (17)
Started (16)
FLIGHT NUMBER CALLNAME DOG OWNER/CO-OWNER HANDLER RESULTS
7 Cato Yankee Creek's Absolute Patience Barbara Defalco Barbara Defalco() 1st
4 Tucker Green Gable Tuckers Cackle Mark Edwards Mark Edwards(A) 2nd
14 Trio FC Fallen Wings Triple Threat ( Trio ) Terry Stubbs Terry Stubbs 3rd
15 Molly Otter Creek's Unsinkable Molly Brown Frank Brown Dan Murray(P) 4th
1 Rip Warrener's Stejneger Petrel Riptide Jon Hunke Sommer Hunke/Jon Hunke(A)
2 Chip Tamarack Chocolate Chippie MHA Brice Guile Lori Guile/Brice Guile(A)
3 Spiff Absolute's Hey Mister Spaceman Bruce Britton Dan Murray(P)/Bruce Britton
5 Regan Juggernaut's Section 35 Regan Tyler Mowder Ralph Mowder/Tyler Mowder()
6 Flint Warrener's Sooty Tern ( Flint ) Terry Stubbs Terry Stubbs
8 Liam Fionbharr of turtlewood Bruce Golden Bruce Golden(A)/John Bruggeman
9 Trixie Absolute's Tricky Dilemma SH Russ Pool Dan Murray(P)/Russ Pool
10 Dutch Churchie Dutch Chocolate MH Lori Guile Lori Guile(A)/Brice Guile
11 Finley Windy Acres Bluffview Finley John Kriegl/Mark Schinderle John Kriegl(A)
12 Cuba Absolute's Havana SH Sue Wilson/Alan Wilson Alan Wilson/Sue Wilson(A)
13 Sonni FC AFC Sheridan Prairie Sunrise Jon Hunke Sommer Hunke/Jon Hunke(P)
16 Teddy Absolute’s Forever Teddy William Code William Code(A)/John Bruggeman
17 Gru Absolute's Plotting Something Evil Tyler Mowder Tyler Mowder()








2019 HuntSecretary.com | Website Design by: Cross Creek Web Design | Privacy Policy